fcs
27 اسفند 1401 - 15:32

اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو در ۳۰ امامزاده کهگیلویه و بویراحمد

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو در ۳۰ بقعه متبرکه استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام قاسم مومنی شاد ظهر امروز در نشست ستاد نوروزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی از طرح‌های فاخر اوقاف و امور خیریه در راستای خدمت رسانی مطلوب به زائران بوده که از 25 اسفندماه آغاز و تا سوم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد آماده استقبال و پذیرایی از مسافران، گردشگران و زائران نوروز 1402 است، عنوان کرد: بقاع متبرکه شاخص استان برای میزبانی از زائران در طرح نوروزی آرامش بهاری و ضیافت الهی ماه مبارک رمضان آمادگی کامل دارد.

مومنی‌شاد افزود: در طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی بقاع متبرکه شاخص استان با توجه به امکانات و ظرفیت‌ها در سه سطح تقسیم بندی شده‌اند که متناسب با زیرساخت‌هایی که دارند خدمات بهتری به زائران و گردشگران نوروزی ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: در سطح یک امامزاده بی‌بی‌حکیمه (س)، امامزاده سید محمود قلعه رئیسی و امامزاده مختار یاسوج، 10 بقعه متبرکه سطح دو و 16 بقعه متبرکه در سطح سه میزبان طرح نوروزی آرامش بهاری است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امورخیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با همکاری صدا وسیما لحظه تحویل سال نو در بقعه حرم بی بی حکیمه (س) به صورت زنده از شبکه استانی پخش خواهد شد، بیان کرد: در این ایام 25 مبلغ اعزامی از قم و بومی استان در بقاع متبرکه شاخص استان در غرفه‌های متعدد فرهنگی پاسخگوی زائران عزیز است.

 مومنی شاد به اجرای طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: با توجه به حلول ماه مبارک رمضان در آغازین روزهای سال نو و تقارن آن با عید باستانی نوروز، این تقارن و مهمانی شهرالله را به فال نیک گرفته و برنامه ریزی‌های لازم برای اجرای هر چه بهتر دو طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی با هماهنگی هیأت امنا و مدیران مراکز افق بقاع متبرکه استان کهگیلویه وبویراحمد اندیشیده شده است.

وی تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه در بحث خدمات سفر جز معدود دستگاه‌هایی است که برای رفاه حال مسافران و گردشگران مذهبی همه امکانات خویش را در سطح اداره کل و ادارات شهرستانی بسیج نموده تا خدمات مطلوب و رضایت بخشی ارائه گردد.

مومنی شاد استفاده از ظرفیت امامزادگان و بقاع متبرکه برای ارائه خدمات فرهنگی به مردم را از مهم‌ترین اهداف برگزاری طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی در نوروز 1402 عنوان کرد.

 آغاز پذیرش ستاد اسکان نوروزی آموزش و‌پرورش 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: 12 پایگاه و 163 آموزشگاه در قالب 1261 اتاق برای طرح اسکان مسافران نوروزی درسال 1402 در شهرستان‌ها و مناطق استان پیش بینی شده است.

حسنعلی عزتخواه با بیان اینکه اتاق‌ها در مدارس منتخب بر اساس نوع امکانات درجه بندی شده‌اند گفت: 27 اتاق ویژه، 382 اتاق در گروه الف، 524 اتاق در گروه ب و 248 اتاق در گروه ج با توجه به امکانات رفاهی که دارند درجه بندی و در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌گیرند.

وی از بازدید مستمر اعضای ستاد اسکان استان از شهرستان‌ها ومناطق خبرداد و افزود: این بازدیدها با هدف حفظ و آمادگی مسئولان طرح اسکان نوروزی و جلب رضایت مسافران انجام خواهد شد.

عزتخواه از مجریان ستاد اسکان نو روزی خواست با سعه صدر ، صبر و حوصله و خوش اخلاقی پاسخگوی مهمانان نوروزی باشند تا مسافران و گردشگران نوروزی خاطره‌ای خوش از سفر به این دیار داشته باشند.

 کورش دلشاد مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز گفت: 77 آموزشگاه در سطح شهرستان بویراحمد پذیرای میهمانان نوروزی بوده و همه تمهیدات لازم برای استقبال از آنان اندیشیده شده است.

معاون پشتیبانی آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز گفت: در سال گذشته 24 هزار نفر 500نفر در قالب 6542 خانوار در ستاد اسکان آموزش وپرورش فرهنگی و غیر هنگی پذیرش شده است .

ایرج حجتی افزود: برای پیشرفت شهرستان بویراحمد و مطرح نمودن ظرفیت‌های گردشگری در ستاد خدمات سفر نیازمند همگرایی و تعامل بیشتر برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران نو روزی هستیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099125