fcs
02 فروردین 1402 - 10:17

واژگونی اتوبوس در محور ایرانشهر ۳ کشته و ۴۰ مجروح بر جا گذاشت

ایرانشهر- سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر ۲۵ محور ایرانشهر به نیکشهر سه نفر کشته و ۴۰ نفر مجروح شدند.

‌علیرضا ایرندگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: شامگاه سه شنبه، بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر ۲۵ محور ایرانشهر به نیکشهر سه نفر کشته و ۴۰ نفر مجروح شدند.

وی ادامه داد: در پی از اطلاع مرکز پیام اورژانس، ١٠ دستگاه آمبولانس به همراه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از نزدیک‌ترین پایگاه‌ها، به محل حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: مجروحان پس از طی مراحل تریاژ و درمان پیش بیمارستانی، به بیمارستان خاتم الانبیا (ص) ایرانشهر جهت سیر مراحل درمانی منتقل شدند.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگاران گفت: این حادثه بر اثر لغزندگی جاده، ناشی از بارندگی در کیلومتر ۲۵ محور ایرانشهر نیکشهر رخ داده است.

سرهنگ مصطفی کول‌زاده با بیان اینکه بیشترین تصادفات رانندگی منجر به فوت در جاده‌های این استان به دلیل عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی از سوی رانندگان وسایط نقلیه است، افزود: توصیه می‌شود رانندگان، هنگام احساس خستگی و خواب آلودگی در محلی امن و مطمئن توقف کرده و پس از استراحتی هرچند کوتاه، به مسیر خود ادامه دهند تا از بروز حادثه تلخ و ندامت بار برای خود، سرنشینان و دیگر مسافران عبوری جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: رانندگان توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای جلوگیری کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1103940